Raf Ve Askılık Sistemleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

  • Anasayfa
  • /
  • Raf Ve Askılık Sistemleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Raf ve Askılık Sistemleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Raf ve Askılık Sistemleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Raf ve askılık sistemlerinin kullanım alanları oldukça fazla olsa da özellikle fabrikalar, mağazalar, iş yerleri, depolar ve toptan ya da perakende satış yapılan mekanlarda önemli bir yardımcıdır. Ürünlerin istiflenmesi, yerleştirilmesi, sergilenmesi ya da belirli bir düzene sokulması için kullanılan raf ve askılık sistemleri tasarım ve kullanılabilirlik açısından özenle üretilmektedir. Mağazalarda veya iş ve hizmet üreten birçok sektörde, önemli bir yere sahip bu ekipmanlar, fazla yer kaplamadan en fazla faydayı sağlayacak şekilde dizayn edilmektedir. Özellikle mağaza raf sistemleri üretilirken bu etken gözden kaçırılmamalıdır. Çünkü küçük alanlarda düzeni sağlamak ve ürünü sergilemek için kullanılan raf ve askılık sistemleri mümkün olan en fonksiyonel özelliklere sahip olmalıdır. 

Özellikleri Nasıl Olmalı?

Ahşap, plastik, metal maddelerden yapılan raf ve askılık sistemleri bulunmakla beraber, en çok tercihe edilen metal sistemlerdir. Metal raf ve askılık sistemleri dayanıklılık ve uzun süre kullanım açısından tercih edilmektedir. Raf ve askılık sistemleri kullanılacak sektöre farklı dizayn özelliklerine sahip olabilir. Kullanım alanları çok geniş olan bu sistemler sergilenecek ya da düzene sokulacak ürüne göre de değişkenlik göstermektedir. Örneğin mağaza raf sistemleri satışı yapılacak ürünü en iyi sergileyecek ve düzeni en iyi şekilde sağlamayı hedaflerken aynı zamanda mağaza sahibinin de işini kolaylaştıracak şekilde dizayn edilmeli. Kitap, kırtasiye, giyim, bujiteri, kozmetik, beyaz eşya, ayakkabı, elektronik cihazlar, küçük ev aletleri, pet shop, eczane, optik, kuyumcu gibi birçok farklı türde ürünün sergilendiği ve pazarlandığı mağazalarda kullanılan raf ve askılık sistemleri birbirinden farklı özellikler göstermektedir.

Raf Ve Askılık Sistemleri Çeşitleri

Kullanılan alan ve kullanım amacına göre farklı şekillerde tasarlanan raf ve askılık sistemleri, ihtiyacı en ergonomik şekilde karşılamayı hedeflemektedir. Çeşitli şekillerde yapılan mağaza raf sistemleri duvara sabitlenen ya da hareketli şekillerde tercih edilebilmektedir. Duvara sabitlenen mağaza raf sistemlerinde hareket kaabiliyeti sınırlanırken bu sorun değiştirilebilir ve hareket ettirilebilir raf sistemleri sayesinde aşılabilmektedir. Baston, Dikme (Ray),  S Askı şeklinde adlandırılan raf sistemleri ürünü en iyi şekilde sergilemeye yönelik kolaylık sağlamaktadır. Kanala çantalık baston, kanal S baston ve rando duvar bağlantılı askı sistemleri de farklı sektörlerde tercih edilen raf ve askılık sistemi çeşitleridir.

İhtiyacınıza Uygun Mağaza Raf Sistemini Tercih Etmelisiniz 

Mağaza raf sistemleri üretimi, oldukça geniş bir çeşitliliğe sahip sektördür. Işıklı, renkli, hareketli, sabit ya da kullanılan malzemeye göre sınırsız çeşitliliği olan raf ve askı sistemleri ihtiyacınıza ve mekanınıza en uygun şekilde tasarlanabilmektedir. Bu konuda uzman kişilerden alacağınız yardımla, ürünlerinizi ister teşhir edin, ister depolayın size sunulan seçeneklerle en uygun raf ve askılık sistemine sahip olabilirsiniz. Raf ve askılık sistemleri seçiminde tavsiye edilen, metal ürünlerin kullanılmasıdır. Metal ürünler dayanıklılık açısından sizlere uzun ömürlü bir hizmet sunarken, ayarlanabilir raf sistemleri sebebiyle meydana gelebilecek deformasyonlar da en aza indirilebilir.


Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçin?