Mağazalar İçin Raf Ve Askılık Seçimi Nasıl Olmalı?

 • Anasayfa
 • /
 • Mağazalar İçin Raf Ve Askılık Seçimi Nasıl Olmalı?
Mağazalar İçin Raf ve Askılık Seçimi Nasıl Olmalı?

Mağazalar İçin Raf ve Askılık Seçimi Nasıl Olmalı?

Ürünlerinizin en iyi şekilde sergilenmesi için gerekli dekorasyon işlemlerinde raf sistemleri ve aslılıklar önemli bir yere sahip. Müşterilerinize görsel olarak en iyi görüntüyü sağlamak, satışı arttırır. Mağazanızın iç dizaynı tasarlanırken duvar rafları ve askılıklar en iyi şekilde seçilmelidir. Birçok mağaza türü için geçerli olan raf sistemleri ve askılık seçimleri nasıl olmalı, birlikte inceleyelim.

Merter tekstil merkezi dahil olmak üzere birçok lokasyondaki giyim mağazaları raf sistemlerinde ve askılıklarda oldukça titiz davranıyor. Sektördeki rakiplerinizin arkasında kalmamayı istiyorsanız alanında uzman ekibimiz ile sizlere profesyonel bir destek sunmak için hazırız. Firmanız için önerdiğimiz raf sistemleri ve askılıklara göz atmadan önce, hangi mağazalarda raf sistemlerinin kullanıldığına göz atalım.

Hangi Mağazalarda Raf Sistemleri Kullanılır?

Belirli ürünlerin satışının yapıldığı her alan bir mağazadır. Mağazalar toptan ve perakende olarak ikiye ayrılır fakat her ikisinin de ana amacı aynıdır; satış yapmak. Her sektöre uygun olan raf sistemleri farklılık gösterir. Bizler bu konuda sektörünüze en uygun olan raf sistemlerini seçmeniz konusunda size yardımcı oluyoruz.

Genel olarak;

 • ·         Mobilya ve Ev gereçleri
 • ·         Tekstil
 • ·         Hobi
 • ·         Aksesuar, Bijuteri
 • ·         Gıda
 • ·         Elektronik Eşya
 • ·         Kozmetik
 • ·         Kitap
 • ·         Petshop

Eczane v.b. gibi saymakla bitmeyecek birçok mağazada raf sistemleri kullanılır. Mağazanın büyüklüğüne ve konseptine göre raf sistemleri değişkenlik gösterir.

Mobilya Mağazaları İçin Raf Sistemleri

Mobilya mağazalarında bulunan küçük ev gereçlerini sergilemek için raf sistemlerine ihtiyaç duyulur. Şık yemek takımlarını, dekorasyon setlerini mağazayı ziyaret eden müşteriye güzel bir şekilde sunmak gerekir. Mağazanın ölçümü hesaplanarak en uygun tasarım hazırlanır. Renkler ve malzeme türü seçilir. Tasarım aşamasından sonra ise üretime geçilir.

Tekstil Mağazaları İçin Raf Sistemleri

Tekstil mağazalarında hem raf sistemlerine hem de askılıklara ihtiyaç duyulur. Mağazanın konsepti ile bütünlük sağlayan raf sistemleri için özenle hazırlık yapılır. Toptan veya perakende tekstil mağazanızda ürünlerinizi görsel açıdan muazzam bir şekilde sergilemek için raf sistemlerinde ve askılıklarda tasarım çok önemlidir.

Hobi Mağazaları İçin Raf Sistemleri

Hobi sektörü, içerisinde yüzlerce ürün barındıran geniş bir sektördür. Bu şekilde geniş bir sektörde ürünleriniz için düzen büyük bir önem taşır. Göze hitap eden ve aynı zamanda düzenli bir görünüm sağlayan raf sistemlerini tercih etmeniz gerekir. Bu şekilde hem müşterileriniz hem de kendiniz için büyük bir kolaylık sağlamış olursunuz.

Aksesuar, Bijuteri Mağazaları İçin Raf Sistemleri

Raf sistemlerinin ve askılıkların en çok kullanıldığı mağazalardan biri de aksesuar mağazalarıdır. Renklerin birbiriyle uyumunun, şıklığın ön planda olduğu bu mağazalarda müşterinin ürünü almaya niyetlenmesi için görsel sunumun çarpıcı olması gerekir. Görsel açıdan şık görünen mağazalara müşteri ziyaretleri çok fazla olur. Mağazanız ister büyük ister küçük olsun, raf sistemleri ve askılıklarınız en uygun düzende ve şıklıkta hazırlanır.

Yazımızın devamında gıda, elektronik eşya, kozmetik, kitap ve petshop mağazaları için tercih edilecek raf sistemleri ile ilgili bilgi vereceğiz. Sizler de yeni bir mağaza açmayı düşünüyorsanız, anahtar teslim mağaza dekorasyonu hizmetimiz için bizler ile iletişime geçebilirsiniz. Hali hazırda olan mağazanızın dekorasyonunda küçük ya da büyük değişiklikler planlıyorsanız, yine bizimle iletişime geçebilirsiniz. Bütçenize uygun olarak en şık çözümler için buradayız.

Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçin?