Kaliteli Vitrin Mankenleri Kullanmanın Önemi Nedir?

  • Anasayfa
  • /
  • Kaliteli Vitrin Mankenleri Kullanmanın Önemi Nedir?
Kaliteli Vitrin Mankenleri Kullanmanın Önemi Nedir?

Kaliteli Vitrin Mankenleri Kullanmanın Önemi Nedir?

Vitrin mankenlerinin ne olduğundan ve fiyatlarını etkileyen faktörlerden daha önce ki makalemizde bahsetmiştik. (bkz. Vitrin Mankeni Nedir?)

Bu makalemizde kaliteli bir vitrin mankeni kullanmanın önemini anlatmak istiyoruz sizlere. Tabi birde kaliteli vitrin mankeni kullanmanın mağaza dekorasyonuna etkisinden bahsedeceğiz.

Hadi başlayalım…

Kaliteli Manken, Kaliteli Müşteri

Mağazanıza çekmek istediğiniz müşteriler kaliteli müşteriler ise kaliteli vitrin makeni kullanmaktan başla çareniz yoktur.

Hz.Mevlana’nın bir sözü vardır;

İnsan kıyafeti ile karşılanır, ilmi ile ağırlanır

— Mevlânâ Celâleddîn-i Rûmî

aslında bu söz bizim anlatmak istediğimizi çok iyi ortaya koyuyor. Kaliteli vitrin mankenleri kullanarak kaliteli müşteriyi kolayca mağaza içerisine sokabilirsiniz daha sonra ürün kalitesi ve satın personellerinin yeteneği ile satışa giden yolculuk başlayabilir.

Kaliteli Vitrin Mankeni

Kaliteli vitrin mankenleri daha dayanıklı ve uzun ömürlü olduklarından uzun vadede size ekstra maliyet çıkarmayacak ve mağaza için de daha yararlı olacaklardır. Yaralı olmasının sebebi mağaza içi değişiklikler mağazanın havasını değiştirir insaların ilgisini çeker işte tam bu noktada kurtarıcınız olan vitrin mankenleri devreye girer, vitrin mankenlerinin yerini ve üstündeki kıyafetleri değiştirerek mağaza dekorasyonunuza yeni bir hava katabilirsiniz. Kaliteli bir vitrin mankenlerini giydirmekte diğerler vitrin mankenlerine nazaran daha kolaydır. Mankenin tüm eklem yerleri giydirmeye uygun şeklinde tasarlanmıştır. Mankenin elleri, beli bölgesi, başı, ayakları, bacakları istenilen yönde kolayca ayrılarak giydirme işlemi kolayca gerçekleştirilebilir ve manken zarar görmez. Ürünün kaliteli malzemeden yapılmasının da avantajıyla ayrılan alanlar tekrar birleştirildiği zaman kötü gözüken kopmalar, parça arası boşluklar kalmaması mağaza dekorasyonu açıdan oldukça mühimdir. Tüm bu sahip olunan özellikler mankenin kalitesini gösterir.

Kaliteli bir vitrin mankeni mutlaka orantılı şekilde tasarlanmış olmalıdır (yani gerçek insana en yakın ölçülerde) aksi halde kıyafetler bedenine tam oturmaz ve ürünlerinizi istediğiniz gibi gösteremez. Vitrin mankeninin beden ölçüleri bir beden ölçülerine ne kadar yakınsa mankenin işçiliği o kadar iyi demektir. İyi işçilikle tasarlanmış vitrin mankenlerinde; mankenin elleri ve ayakları daha ayrıntılıdır. Manken farklı ürünler için kullanılabilmesi için bu önemli bir ayrıntıdır. Örneğin; kıyafet sergilediğiniz bir vitrin makeninde mağazanızda sattığınız bir topuklu ayakkabıyı kombin edebilir ve parmağına da bir yüzük takarak sergileyebilirsiniz. Mağaza havasını değiştirmek için yer değişikliğinden bahsetmiştik bu durumda taşıma açısından da kaliteli olmalıdır vitrin mankenleri. Kaliteli materyalden yapılmış vitrin mankenleri daha kullanışlıdır. Kiloları ortalama olarak 12 ile 15 kilogram arasında değişen vitrin mankenleri bulunabilir. Tabii asıl sağlamlığını gösteren faktör ne kadar kıyafet taşıyabileceğindedir bunu da göz önünde bulundurmakta fayda vardır. Ve son olarak mankenin görünümü ve ten renkleri mağaza dekorasyonu ile uyumlu olmalıdır.

Mağaza tarzını öne çıkaran ten renkleri ve peruklar bu amaçla kullanılabilir. Vitrin mankenlerinde siyah, altın hatta pembemsi gibi olağan dışı renkleri tercih ederek kendize özgü bir atmosfer yaratabilir ve kendi tarzınıza sahip olarabilirsiniz. Bu şekilde ki vitrin mankenleri özel tasarım vitrin mankeni kategorisinde yer almaktadır. (bkz. Özel Tasarım Vitrin Mankenleri)

Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçin?